KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051494

nr 1305 1494

Nils Tydén

(1889-1976), Sverige

Oljemålning, Signerad, båtar i hamn. Olja på pannå, 34x26cm

Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 3 februari 2020
kl 19:19:05

Nils Tydén

Läs mer om Nils Tydén